Tábor Ráj - Letohrad

Druhý běh - 12.7.- 24.7.2022


O táboře

Tábor RÁJ je umístěn v podhůří Orlických hor zhruba ve výšce 400m nad mořem a je obklopen lesy. Je zde možnost vycházek do okolí, her na louce a v lese, možnosti jednodenních i vícedenních výletů do blízkého okolí, ale i do vzdálenějších lokalit (pohraniční opevnění, Kralický Sněžník, Králíky, Žamberk…). Tábor se nachází u vesnice KUNČICE (386 m.n.m) a asi 1,5 km od města Letohrad.

V areálu tábora se nachází fotbalové a volejbalové hřiště, stoly na stolní tenis, společenská místnost, klubovna a betonový bazén, který je vybaven skluzavkou. Bazén má svoji čističku a svou postupnou hloubkou je vhodný pro plavce i neplavce. Slouží výhradně účastníkům tábora.

Ubytovaní je zajištěno ve 4-lůžkových chatkách pro starší děti a 12-lůžkových chatách s vlastním sociálním zařízením pro mladší děti. Kapacita tábora je až 190 dětí.

V táboře jsou dále tři zděné budovy. V největší z nich se nachází pokoje pro kuchyňský personál, hlavního vedoucího a sklady na potraviny. Ve druhé je pak plně vybavená kuchyň s rozhlehlou jídelnou a ve třetí sociální zařízení a dostatečné množství sprch (chlapecké a dívčí) s bojlerem na teplou vodu.

Fotografie tábora si můžete prohlédnout v odkaze Fotografie.

Mapa


Ubytování dětí

Ubytování je zajištěno většinou v dřevěných chatkách. Menší děti obývají velké vícepokojové (6 a 7 lůžek) chaty a starší děti klasické 4 lůžkové chatičky. Ve velkých chátkách jsou zajištěny standardní lůžkoviny, do malých chatek je potřeba si vzít spací pytel. Ten se také hodí hlavně dětem starším 10-ti let pro případ, že na ně vyjde tolik oblíbené dobrodružné spaní v přírodě.


Strava

Pro dětské akce připravuje zkušený personál kuchyně jídla dle norem platných pro školní jídelny s důrazem na vyváženost stravy. Ke snídani dostávají děti obvykle různé druhy pomazánek a pečiva, k obědu je vždy kromě hlavního chodu připravena také polévka a na závěr dne teplá večeře. Dopolední a odpolední svačiny jsou zajištěny formou ovoce, zeleniny, jogurtů nebo sladkého pečiva. Děti nejsou ve velikostech porce nijak omezovány, mohou si chodit přidávat opakovaně.

Pokud je nutná speciální úprava jídelníčku vašeho dítěte (alergie, diety apod.) informujte nás. Stravovat se děti budou tradičně 5 – 6x denně. Pitný režim po celý den je zajištěn formou nádob s chutným čajem nebo studenou šťávou, které jsou po celý den plně k dispozici v jídelně. Za tímto účelem je nezbytné, aby bylo dítě na tábor vybaveno vlastním hrnečkem na pití.


Zdravotní péče

Na zdravotní stav dětí dohlíží po celý pobyt vždy min. 2 kvalifikovaní zdravotníci. Povinností každého rodiče je zajištění následující základní zdravotnické dokumentace dítěte:

  • řádně vyplněný očkovací průkaz - hlavně všechna očkování, prodělané infekční choroby a zdravotní omezení
  • kartičku pojištěnce (stačí kopie)
  • bezinfekčnost (II.díl přihlášky) - ze zákona je nutné vyplnit max. 24 hodin před nástupem dítěte na tábor. Žádáme vás o opravdu pečlivé vyplnění vzhledem k velikosti táborů a příjezdu dětí ze všech koutů naší republiky. Případná infekční choroba nebo onemocnění z předcházející exotické dovolené by tak vyvolaly celou řadu problémů.

Zdravotní péče

Řádným vyplněním a dodáním požadované dokumentace sami chráníte své dítě. Ne vždy jsou děti schopny si vzpomenout na všechna svá zdravotní omezení a lékař, který vaše dítě nezná, mu bez patřičné dokumentace nemůže předepsat nejvhodnější léčbu. Před odjezdem dítěte na tábor také zkontrolujte, zda nemá vši! Případné odstraňování těchto nevítaných zvířátek v obrovském kolektivu dětí nám působí nemalé problémy a mohlo by vrhnout špatné světlo na náš tým.

Prosíme vás o pečlivé a čitelné vyplnění požadovaných zdravotních dokladů. V případě, že vaše dítě bere nějaké léky, viditelně je označte jeho jménem a doporučeným dávkováním. Dětem je v táboře zakázáno nechávat si u sebe jakékoliv léky. Výjimku tvoří pouze inhalátory pro astmatiky a látky podávané jako první pomoc při prudkých alergických reakcích. S ohledem na lokalitu našeho tábora doporučujeme dětem očkování proti klíšťové encefalitidě. Předejdete tak možným zdravotním komplikacím, které by vašim dětem mohly pokazit vzpomínky na tábor. Odborné lékařské ošetření je zajištěno u pediatrů v přilehlých městech nebo nemocnicích (Letohrad, Žamberk, Ústí nad Orlicí).


Vybavení chatek

Chatky jsou standardně vybaveny dřevěnými postelemi či palandami s matracemi, jednoduchými přihrádkami na oblečení a malým stolečkem se židlí. Všechny chatky mají elektrické osvětlení, ale ne všude jsou vytvořeny zásuvky pro připojení elektrických spotřebičů (bezpečnostní opatření s ohledem na menší děti).


Může být moje díte ubytováno s kamarádem?

Ano, může. Uveďte tuto skutečnost do přihlášky. Respektujte však věkové rozpětí dětí.


Může si dítě vzít na tábor mobilní telefon?

Nedoporučujeme. Hrozí nebezpečí krádeže nebo rozbití přístroje. Malé děti bývají po použití mobilního telefonu tesknivější a starší děti s ním často porušují táborový řád – rušení nočního klidu. V případě, že i přesto dítě na tábor mobilním telefonem vybavíte, činíte tak na vlastní zodpovědnost.

V případě ztráty nebo krádeže přístroje neneseme za tuto skutečnost zodpovědnost a nebude prošetřována Policií ČR. Dále upozorňujeme na sníženou dostupnost signálu mobilních operátorů v areálu. Na chatkách není možné dobíjet mobilní telefony.